Software - Polski język w Gmail i Markecie

Jeśli czytasz ten poradnik to na pewno ostatnio robiłeś ROOT, zainstalowałeś tak bardzo polecany CyanogenMOD, ale strasznie drażni Cię brak polskiego języka w dwóch często używanych programach. Mówię tutaj o programie Gmail i Market, na które istnieje łatwy sposób spolszczenia. Wystarczy, że pobierzesz dwa poniższe pliki i nagrasz na kartę pamięci:
Gmail
Market
Następnie wejdź do Terminal Emulator i wpisz komendy:
su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cp /sdcard/Gmail.apk /system/app
cp /sdcard/Vending.apk /system/app

Od teraz obydwa uruchamiane programy powinny wyświetlać się w naszym rodzimym języku.

Software - Błyskawiczny ROOT w Era G1

Stało się...Nareszcie użytkownicy telefonów HTC G1 zakupionych w Erze mają możliwość za pomocą kilku kliknięcie przejść zdobyć ROOT-a w swoim systemie. Kończy to erę bardzo "trudnych" ROOT-ów, gdzie w pocie czoła tworzyliśmy i nagrywaliśmy goldcard, aby potem w nerwach przechodzić przez szereg flashowań. W poniższym poradniku opisze ten sposób.

Pobieramy program Recovery Flasher. Instalujemy go, uruchamiamy i wykonujemy backup starego recovery klikając "Backup Recovery Image". Następnie klikamy "Flash Cyanogen Recovery 1.4", ta operacja zainstaluje w naszym telefonie najnowsze recovery Cyana. Pozwoli nam ono bez problemu zmienić ROM, na taki w którym ROOT jest całkowicie odblokowany. Aby to zrobić należy pobrać ten ROM i tu polecam CyanogenMOD. Po pobraniu nagrywamy go na kartę Micro SD i resetujemy telefon do recovery, czyli po wyłączeniu włączamy trzymając przycisk home. Naszym oczom powinno się już pokazać nowe menu, w którym wybieramy opcję nandroid backup opisywaną już na moim blogu. Po wykonaniu backup'u pozostaje nam zrobić wipe (alt+W) i zatwierdzić flashowanie nowego systemu (alt+A i wybrać z listy ściągnięty wcześniej CyanogenMod). Po zainstalowaniu robimy reboot system i już możemy się cieszyć w pełni funkcjonalnym i odblokowanym ROM-em Cyana.

Weszliśmy teraz w erę dość częstych flashowań, zmian i modyfikacji systemu. Dobrze by było mieć awaryjną możliwość wgrania systemu nie tylko z recovery mode ale również z opcji fastboot w bootloaderze. Do tego niestety potrzebny jest modyfikowany SPL. Ściągamy go z tego linku HardSPL, nagrywamy na kartę pamięci i w recovery mode wybieramy go z listy po kliknięcie (alt+A). Do poprawnego działania zROOT-owanego systemu HardSPL nie jest potrzebny to tylko opcja/dodatek dla bardziej zapalonych użytkowników. Oryginalny system przywrócisz bez tego SPL, a za pomocą nadroid backup(zrobiłeś go przed wgraniem nowego ROM-u) i opcji restore w recovery mode.

Software - Powrót na oficjalny ROM Era G1

Poradnik ten i dzień w którym powstał to bardzo ważna chwila dla posiadaczy telefony G1 z oryginalnym ROM-em Era G1. Pomaga on nam, po zROOTowaniu telefonu, powrócić na oficjalny/oryginalny ROM Ery (po zROOT-owaniu starą metodą). Dzięki temu, w razie ewentualnej awarii będziemy mogli bez zawahania oddać nasz telefon na gwarancję lub jeśli znudzą nam się nieoficjalne modyfikacji powrócić na ROM wspierany przez operatora, który zapewnia to automatyczne aktualizacje z sieci. Oczywistym warunkiem wykonania tej instrukcji, to telefon który wchodzi do recovery oraz bootloadera w tryb fastboot.

Pobieramy potrzebne pliki

*oryginalny SPL
*pliki systemowe
*Splash Ery

Umieszczamy pliki

*z linku pierwszego - nagrywamy na kartę pamięci i zmieniamy jego nazwę na update.zip
Tworzymy np. na Pulpicie folder unROOT i umieszczamy tam pliki:
*z linku pierwszego - boot.img oraz system.img
*z linku drugiego - era-org-splash.img

Flashujemy system

*Wchodzimy do recovery, robimy backup nandroid i wipe
*Resetujemy G1 do bootloadera] i wchodzimy w tryb fastboot.
*Otwieramy CMD po Windowsem i przechodzimy do wcześniej utworzonego folderu unROOT
*Wpisujemy komendy:
fastboot flash system system.img
fastboot flash boot boot.img
fastboot flash splash1 era-org-splash.img
fastboot flash splash2 era-org-splash.img(opcjonalnie, zależne od obecnego SPL)
fastboot reboot


Telefon się zresetuje, a my tym momencie mamy już podmienione na oryginalne recovery i cały system. Nie mamy natomiast oryginalnego SPL, które umieszczaliśmy na karcie pamięci jako plik update.zip.
Aby sflashoać ten SPL, po komendzie:
fastboot reboot

należy szybko wcisnąć home na telefonie, aby wejść do recovery. Następnie wcisnąć alt+l i alt+s.
Po jego sflashowaniu telefon powinien się zresetować i uruchomić z całkiem oryginalnym systemem.
Uprzedzam Was, że ja nie flashowałem SPL, skończyłem po wipe, więc nie mogę nikomu zagwarantować, że operacja flashowania SPL jest całkowicie bezpieczna, jak te wykonane powyżej.

Software - Metoda na zawsze aktualny CyanogenMod

Opisywany poniżej skrypt został opracowany przez użytkownika beast.in.black z forum XDA-Developers. Służy on do sprawdzenia aktualnie najnowszej wersji ROM-u Cyana, pobraniu go i zainstalowaniu w naszym telefonie, a wszystko to z poziomu naszego telefonu nawet bez otwierania przeglądarki internetowej. Oczywistym jest, że aby stosować tą metodę musimy posiadać dostęp ROOT do telefonu, busybox w ROM-ie oraz A2SD z partycją ext2. Jeśli posiadasz już zainstalowany ROM Cyana to dwie pierwsze masz na pewno, a trzecią wymaganą rzecz uzyskasz stosując się do TEJ instrukcji.
na wstępie pobierz plik getcyan i zapisz go na karcie Micro SD w telefonie. Otwórz w telefonie Terminal Emulator i wpisz komendy:
su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cp /sdcard/getcyan /system/sd
rm -f /system/bin/getcyan
ln -s /system/sd/getcyan /system/bin/getcyan
mount -o ro,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
chmod 755 /system/sd/getcyan


Po tych komendach, skrypt getcyan został zaimplementowany w nasz system. Pokażę teraz stosowane komendy, służące do sprawdzania i pobierania aktualnych wersji:
Sprawdzenie aktualnej wersji stabilnego ROM-u:
getcyan -l latest
lub
getcyan -L

Sprawdzenie pięciu ostatnich wersji experymentalnego ROM-u:
getcyan -l some -x

Sprawdzenie wszystkich testowanych ROM-ów:
getcyan -l all -t

Sprawdzenie aktualnej wersji experymentalnego ROM-u:
getcyan -l latest -x
lub
getcyan -L -x

Pobranie najaktualniejszego stabilnego ROM-u:
getcyan -g latest
lub
getcyan -G

Pobranie najaktualniejszego stabilnego ROM-u i automatyczne przejście do recovery mode:
getcyan -g latest -r
lub
getcyan -G -r
lub
getcyan -6

Pobranie najaktualniejszego experymentalnego ROM-u i automatyczne przejście do recovery mode:
getcyan -g latest -x -r
lub
getcyan -G -r -x
lub
getcyan -8

Pobranie konkretnej wersji ROM-u:
getcyan -g 3.6

Pobranie konkretnej wersji ROM-u - np. 3.9 z experymentalnej wersji, oraz automatyczne przejście do recovery mode:
getcyan -g 3.9 -x -r


Wszystkie obrazy systemów pobierane są na naszą kartę Micro SD, z której bezpośrednio w trybie recovery mogą być zainstalowane.
Więcej komend oraz informacji znajdziecie w TYM poście na fprum XDA-Developers.

Software - Poprawa paramterów Audio w G1

Z pewnością nie jeden z Was narzekał trochę na głośność i jakość dźwięku w swoim telefonie. Jego parametry audio można trochę poprawić. Potrzebny będzie do tego ROOT, a do metody drugiej dodatkowo zainstalowane narzędzie SDK. Pobierz odpowiedni dla Ciebie pliki audio:
Głośniej
Najgłośniej
Metoda 1(terminal emulator):
Wypakuj pobraną paczkę na kartę Micro SD swojego telefonu, następnie uruchom Terminal Emulator w swoim telefonie i wpisz komendy:
su
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cp /sdcard/AudioFilter.csv system/etc
cp /sdcard/AudioPara4.csv system/etc
cp /sdcard/AudioPara_TMUS.csv system/etc
reboot


Metoda 2(adb w cmd):
Wypakuj wybraną paczkę, np na Pulpit komputera. Podłącz telefon do komputera za pomącą kabla i uruchom "cmd". Następnie wejdź w wierszu poleceń na Pulpit i wpisz kolejno komendy:
adb remount
adb push AudioFilter.csv system/etc
adb push AudioPara4.csv system/etc
adb push AudioPara_TMUS.csv system/etc
adb shell reboot


Od tej chwili będziesz cieszył się głośniejszym i wyraźniejszym dźwiękiem dochodzącym z Twojego G1.

Software - Od ROOT do HERO


Nie jeden z Was po obejrzeniu możliwości i wyglądu systemu w telefonie HTC Hero zapragnął takiego w swoim G1. Poniżej przedstawię Wam instrukcję jak tego dokonąc, mając oryginalny soft Ery w swoim G1. Poniższe działania będę opisywał w punktach. Kolejne litery w podpunktach oznaczają różne metody wykonywania danego punktu.

ZDOBYWAMY ROOT

1. Odczytanie i konwertowanie numeru CID naszej karty SD i generowanie pliku goldcard.img.

a) Metoda ASTRO File Manager
Do tej metody używamy oczywiście programu Astro File Manager. Instalujemy go, uruchamiamy i wchodzimy do katalogu „/sys/class/mmc_host/mmc1/mmc1:*/cid” przytrzymać palcem plik cid, z listy wybrać „open as” i „text”. Powinno pojawić nam się okno:


Przepisujemy wyświetlony kod w takiej postaci:
03 53 44 53 55 30 32 47 80 70 22 d7 47 00 91 a4

Teraz musimy przekształcić nasz kod pisząc go dwójkami od tyłu, czyli:
a4 91 00 47 d7 22 70 80 47 32 30 55 53 44 53 03

Następnie dwie pierwsze cyfry zamieniamy na dwa zera i usuwamy spacje:
00910047d72270804732305553445303

Teraz pozostaje nam wejść na [http://revskills.de/pages/goldcard.html TĄ] stronę, wpisać nasz email, przekopiować ostatecznie powstały CID (w moim przypadku 00910047d72270804732305553445303), kliknąć „Continue” i odebrać maila. W mailu powinien znajdować się plik goldcard.img, który możemy zapisać na dysku naszego komputera.

b) Metoda przy użyciu programu CIDConverter autorstwa Grzegorza Madajczaka
Pobieramy tenże program o nazwie CIDConverter i instalujemy w telefonie. Uruchamiamy, klikamy "Menu" i "Odczytaj CID". Program w pierwsze pole wpisze odczytany CID karty Micro SD. Teraz klikamy "Przekształć" i naszym oczom ukaże się przekonwertowany CID. Następnie możemy z "Menu" wybrać opcję "Kopiuj i idź" program skopiuje wtedy do schowka nasz wygenerowany CID i automatycznie przejdzie na stronę do generowania obrazu goldcard.img. Pozostaje nam wpisać nasz email a w dolnym polu wkleić (menu+v) skopiowany CID i kliknąć "Continue". Tak samo jak w metodzie a) dostaniemy maila z plikiem, który zapisujemy na dysku komputera.


2. Kopiowanie obrazu goldcard.img na kartę pamięci Micro SD.

a) Metoda pod Linuxem.
Uruchamiamy np.: z LiveCD jakąś dystrybucję Linuxa, ja użyłem Ubuntu. Kopiujemy sobie na pulpit nasz plik goldcard.img, klikamy na nim prawym klawiszem i otwieramy właściwości. Będzie nam to potrzebne do podejrzenia jego ścieżki umiejscowienia. Następnie podłączmy (przez czytnik lub G1) naszą kartę Micro SD. Powinna pojawić się na Pulpicie, co oznacza, że została prawidłowo zamontowana. Klikamy prawym klawiszem myszy na pulpicie i wybieramy "Otwórz w terminalu". Po otwarciu terminalu wpisujemy komendę:
sudo mount
Pokaże na ona listę zainstalowanych urządzeń. Znajdziemy "adres" naszej karty pamięci, poznamy to po takiej samej nazwie jaka jest na Pulpicie przy naszej karcie pamięci. W moim przypadku było to:
/dev/mmcblk0p1

Jako że nazwa NO_NAME była w ty wierszu. Dla lepszego zrozumienia zerknijcie na screena:


Gdy już znamy ścieżkę dostępu do naszej karty Micro SD i pliku goldcard.img wpisujemy w terminalu:
sudo dd if=/home/misiek/Pulpit/goldcard.img of=/dev/mmcblk0p1

Efektem tej komendy powinien być wynik widoczny na załączonym poniżej screenie:


Po tak wykonanych czynnościach możemy być pewni, że nasz goldcard.img został odpowiednio umiejscowiony na karcie Micro SD. Plik jest nie widoczny na naszej karcie pamięci, więc w zwykły sposób nie mamy możliwości sprawdzenia czy na prawdę się tam znajduje.

b) Metoda pod Windowsem, przy użyciu programu Qmat i urządzenia z WM
Przy tej metodzie musimy dysponować urządzeniem z zainstalowanym systemem WM lub WINCE. Może to być telefon, nawigacja etc. Urządzenie musi być podłączone do komputera w trybie Active Sync i mieć włożoną naszą kartę pamięci. Pobieramy program Qmat 4.24 i instalujemy go. Z opcji "Hardware Forensics" wybieramy opcję "Generate HTC Goldcard". W pierwszym polu wybieramy nasz telefon czyli "Dream",na dole wpisujemy przekształcony we wcześniejszych punktach CID i klikamy "Save Goldcar Image to WIN CE". Powinien pojawić się potwierdzający komunikat, a na naszej karcie zapisać plik goldcard.img, którego i tak niestety nie zauważymy.


c) Metoda pod Windowsem. Podziękowania dla pajeforpaje
Metodę opublikował, na stronie Forum Android użytkownik '''pajeforpaje''', a Ty używasz jej na własną odpowiedzialność.
Pobieramy program HxD Hex Editor 1.7.7.0, instalujemy go i uruchamiamy. Z zakładki "Extras" wybieramy "Open disk image..." i wskazujemy plik goldcard.img (w opcji 512 zostaje). Plik otworzy się i pokaże swoje offsety. Teraz otwórzmy naszą kartę, klikamy na piątą ikonkę w programie


Teraz otwórzmy naszą kartę, klikamy na piątą ikonkę w programie, czyli "Open disk" i wskazujemy "Removable Disk" prowadzący do naszej Micro SD i odznaczamy opcję "Open as Readonly". Po otwarciu przechodzimy do zakładki goldcard.img, zaznaczamy wszystkie offsety, aż do 00000170, kopiujemy i podmieniamy w zakładce "Removable Disk". Po tak wykonanej operacji, zapisujemy zmiany i nasza karta powinna być gotowa.
Osobiście powiem, że po użyciu tej opcji, moja karta przestała być czytana przez komputer. Być może coś źle wykonałem, sam zdecyduj czy chcesz spróbować tej opcji.

3. Instalowanie pierwszego ROM-u.

Jeśli doszedłeś do tego punktu poradnika, oznacza to, że możesz wykonać swojego pierwszego flash-a ROM-u. Na początku będzie to starsza wersja software-u, o numerze RC7. Pobierz ją z tego LINKU i zapisz na komputerze. Podłącz swoją kartę pamięci i bezpośrednio na nią wypakuj przed chwilą pobrane archiwum RC7. Na karcie powinien pojawić się plik, dokładnie o nazwie:
DREAIMG.nbh

Ważne jest aby plik dokładnie tak się nazywał. Gdy już go nagramy wyłączamy telefon i włączamy go w trybie bootloadera (Camera+Power), zostanie sprawdzony plik DREAIMG.nbh i zostaniemy poproszeni o wciśnięcie klawisza "Action". To jeden z ważniejszych momentów, wielu osobom sprawił najwięcej problemów. Pojawiający się napis "not allow" nie jednego doprowadził do frustracji i granic wytrzymałości nerwowych. Oznacza, że coś zrobiliśmy nie tak, albo wygenerowanie goldcard.img albo wgranie go na kartę Micro SD. Powodem może też być zły obraz DREAIMG.nbh. Mi udało się z wersją RC29 a innym z wersją RC7, jak nie uda Ci się na jednej spróbuj drugiej. Pamiętajmy, aby wcześniej odpowiednio naładować telefon, dobrze jest mieć minimum 70%, abyśmy mogli bezpiecznie i bez nerwów przejść przez pierwsze flashowanie, które z reguły trochę trwa. Jeśli szczęście Cię nie opuściło i mogłeś napawać się widokiem pasku postępu, po jego skończeniu telefon powinien sam się zresetować. Po uruchomieniu w "Settings/About Phone" będziemy widzieć efekty naszej pracy, czyli wersję ROM-u RC7/RC29.

4. Flashowanie nowego recovery.img

Aby utrzymać ROOT-a musimy podmienić obraz recovery.img. W tym cleu pobieramy go, recovery.img i kopiujemy, na wyczyszczoną już kartę pamięci Micro SD. Wejdź do Marketu, pobierz program telnet i zainstaluj go. Wróć na pulpit telefonu kliknij dwa razy enter, wpisz telnetd i znowu kliknij enter (nie zważaj na to, że telefon wchodzi do książki telefonicznej. Następnie uruchom zainstalowany program telnet i kliknij "Connect to Serwer". W tym momencie powinny wyskoczyć nam na ekranie dziwne znaczki, z najważniejszym znaczkiem # na końcu:


Mi się zdarzyło, że gdy wciskałem "Connect..." wyskakiwał error, musiałem wtedy wrócić na pulpit, wcisnąć dwa razu enter, jeszcze raz napisać "telnetd", znowu kliknąć enter i powtórzyć krok z programem telnetd.
Gdy uda nam się "wyświetlić" linijkę z # na końcu, musimy wpisać następujące komendy:
mount -o rw,remount -t yaffs2 /dev/block/mtdblock3 /system
cd sdcard
flash_image recovery recovery.img
cat recovery.img > /system/recovery.img


Jeśli po każdej z napisanych i zatwierdzonych linijek nie wyskakiwał błąd, oznacza to, że nowy obraz recovery.img został poprawnie zflashowany do systemu. Po wejściu do recovery mode (Home+Power i alt+l na wykrzykniku) naszym oczom ukaże się nowe Menu.



5. Flashowanie nowego SPL - HardSPL
Pozostał nam jeszcze jeden krok, po którym będziemy mogli cieszyć się w pełni zROOTowanym telefonem. Jest to podmiana [[SPL|SPL-a]], który to nie pozwala instalować nieautoryzowane ROM-y. Standardowy wygląda jak trójkolorowa "tęcza", ten który wgramy będzie miał "Androidki" na deskorolkach. Wyczyść kartę Micro SD i zapisz na niej TEN plik. Zmień jego nazwę na:
update.zip

Wyłącz telefon i włącz go w trybie recovery mode (Home+Power i alt+l na wykrzykniku).Następnie wciśnij alt+x, aby wejść do konsoli i wpisz komendy:
mount sdcard
cd sdcard
md5sum update.zip

Sprawdź czy podana wartość równa jest wartości: 6502af25b9e9fbe1322cc405559af1ca. Jeśli nie to oznacza, że plik jest błędny i musisz pobrać go jeszcze raz, natomiast jeśli sumy kontrolne są równe, to wpisz w terminalu:
reboot recovery

Znowu kliknij alt+l na wykrzykniku, zrób wipe(alt+w) i zatwierdź flashowanie SPL-a(alt+s). Po udanym zakończeniu operacji mogę jedynie powiedzieć, GRATULACJE. Z moją lekką pomocą zROOTowałeś swoje G1 i od tej pory stanie się zupełnie innym telefonem.
Na końcu zaktualizujmy jeszcze Radio.

6. Flashowanie najnowszego obrazu Radia

Kolejne flashowania będą wyglądać praktycznie tak samo. Ściągamy plik radia 2.22.19.26I, kopiujemy go na kartę Micro SD, zmieniamy nazwę na update.zip, włączamy telefon w trybie recovery mode i wciskamy alt+s. Obraz radia zflashuje się, na ekranie pojawi się strzałka z pamięcią, a po wszystkim G1 uruchomi się od nowa. W celu sprawdzenia czy nowe wersja radia zainstalowała się wejdźmy do bootloadera(Camera+Power). W górnych liniach będzie pokazana wersja naszej płyty głównej, wersja SPL i radio.

Tak jak pisałem wcześniej, możesz teraz instalować dowolne ROM-y oparte na systemie 1.5 CUPCAKE (instalacja polega na nagraniu ROM-u na kartę Micro SD, zmiany nazwy na update.zip i flashowaniu przez recovery mode). Są nimi np.: wersje ROM-ów JesusFreke's, wersje od Haykuro, TheDudeOfLife's lub Cyana. Niestety na tym etapie NIE MOŻESZ instalować portowanych ROM-ów Hero. Aby móc to robić musisz dokładnie przejść przez powyższe punkty tego poradnika i zastosować się do punktu następnego.

7. Flashowanie najnowszego SPL od Haykuro - tylko na potrzeby ROM-ów HERO

Oznaczony numerem 1.33.2005 SPL może, podczas złej instalacji, zamienić nasz G1 w cegiełkę. Instalujemy go, aby mieć możliwość instalowania na naszym G1 bardzo "obszernych" ROM-ów HERO. Zanim zaczniesz go instalować upewnij, że posiadasz najnowsze radio w wersji 2.22.19.26I oraz płytę główną PVT (dowiesz się tego z bootloadera). Niektórzy zalecają, aby zminimalizować ryzyko bricka, tuż przed flashowaniem tego SPL powtórzyć flash radia 2.22.19.26I. Ja osobiście nie powtarzałem. Istnieją dwie opcje instalacji tego SPL, w zależności od sprzętu jakim dysponujesz:

a) Opcja(2xSD):
Na jedną kartę nagrywasz SPL 1.33.2005 i nazywasz update.zip, a na drugą HERO ROM który chcesz później zainstalować, np.: Drizzy's NewVision Touchflo 3D.
Wkładasz do telefonu kartę z SPL, wyłączasz telefon i włączasz go w trybie recovery mode(Home+Power). Następnie wciśnij alt+x, aby wejść do konsoli i wpisz komendy:
mount sdcard
cd sdcard
md5sum update.zip

Sprawdź czy podana wartość równa jest wartości: 2112b7df6ed9d0a56897ac23b0399bb5. Jeśli nie to oznacza, że plik jest błędny i musisz pobrać go jeszcze raz, natomiast jeśli sumy kontrolne są równe, to wpisz w terminalu:
reboot recovery

Po wejściu do recovery mode, robisz nandroid backup, i odpalasz flashowanie alt+s.
Po skończeniu nic nie robisz tylko wyciągasz kartę z SPL i wkładasz z ROM'em. Klikasz alt+x, aby wejść do konsoli i wpisujesz:
reboot recovery

i klikasz enter.
Jeśli telefon się zresetuje, pokaże się strzałka z układem scalonym oznaczająca ładowanie SPL i wejdzie znowu do recovery to powinno być OK, klikasz alt+s aby zainstalować ROM.

b) Opcja(1xSD+adapter do PC):
Na kartę nagrywasz SPL 1.33.2005 i nazywasz update.zip.
Wkładasz do telefonu kartę z SPL, wyłączasz telefon i włączasz go w trybie recovery mode(Home+Power). Następnie wciśnij alt+x, aby wejść do konsoli i wpisz komendy:
mount sdcard
cd sdcard
md5sum update.zip

Sprawdź czy podana wartość równa jest wartości: 2112b7df6ed9d0a56897ac23b0399bb5. Jeśli nie to oznacza, że plik jest błędny i musisz pobrać go jeszcze raz, natomiast jeśli sumy kontrolne są równe, to wpisz w terminalu:
reboot recovery

Po wejściu do recovery mode, robisz nandroid backup, i odpalasz flashowanie alt+s.
Po skończeniu nic nie robisz tylko wyciągasz kartę z SPL i wkładasz za pomocą adaptera do PC. Usuwasz SPL i nagrywasz ROM jaki chcesz zainstalować, np.: Drizzy's NewVision Touchflo 3D i nazywasz go update.zip. Wkładasz kartę do telefonu i klikasz alt+x, aby wejść do konsoli. Wpisujesz:
reboot recovery

i klikasz enter.
Jeśli telefon się zresetuje, pokaże się strzałka z układem scalonym oznaczająca ładowanie SPL i wejdzie znowu do recovery to powinno być OK, klikasz alt+s aby zainstalować ROM.

PAMIĘTAJ!!! JEŚLI ZAINSTALOWAŁEŚ TEN SPL, POD ŻADNYM POZOREM NIE ZMIENIAJ RADIA!!!

Na samym końcu, już po instalacji najnowszego SPL od Haykuro, lub przed jeśli nie będziemy go instalować możemy zflashować najnowsze recovery od Cyana. Musimy flashować je, po SPL od Haykuro, ponieważ na tym recovery ten SPL nie chciał wgrać się do pamięci telefonu. Musiałem znowu wracać do pierwszego recovery i powtarzać flashowanie SPL. Dlatego bezpieczniej jest flashować ten SPL razem z jakimś ROM-em nie Hero, BonsaI, Cyan, JF lub Dudes.

8. Flashowanie najnowszego recovery Cyana.
Wykonujemy je prawie tak samo jak przy poprzednim recovery. Ściągamy plik cm-recovery-1.4.img i umieszczamy na karcie Micro SD. Uruchamiamy "Terminal emulator" i wpisujemy komendy:
su
flash_image recovery /sdcard/cm-recovery-1.4.img

W tak łatwy sposób staliśmy się posiadaczami najnowszego recovery mode, w którym możesz wykonywać i przywracać backupy nandroida czy np. sprawdzać i naprawiać partycję ext.



Zakończenie
To chyba wszystko ca chciałem Wam przekazać w tym poradniku. Mam nadziej, że nie jednemu z Was pomogłem w zROOTowaniu telefonu i zrozumieniu czym są poszczególne elementy Androidowego system i za co odpowiadają. Dalszym "rozwojem" swojego telefonu będziesz decydował już samodzielnie, zdecyduj jaki chcesz mieć ROM i w jakie komponenty wzbogacony. Zostałeś Panem swojego G1. Pamiętaj też, że wszystkie operacje tu opisane wykonujesz na własną odpowiedzialność, nie ponoszę żadnych konsekwencji ze szkodliwych działań wywołanych przez któryś z opisów.